...

Budowlane instalacje techniczne

Budowlane instalacje techniczne Marcin Makowski. Hydraulik Łomża

Instalacje wod-kan

Woda - źródło życia - Aktywacja wewnętrznej radości i zadowolenia

Instalacje wod-kan  dzielą się na instalację wodną, która odpowiada za doprowadzenie wody rurami  do odbiorników oraz kanalizacyjną gdzie odprowadzane są wyprodukowane ścieki.

Na koszty instalacji wodnej ma wpływ w głównej mierze rodzaj użytych materiałów. Są to rury z  tworzywa sztucznego lub miedzi.

Decydując się na rury z tworzyw sztucznych, koszt samej instalacji będzie niższy, natomiast tworzywa są mniej odporne na starzenie materiału przez co żywotność instalacji jest krótsza. W przypadku rur miedzianych instalacja wodna będzie żywotna znacznie dłużej co przekłada się na wyższe koszty jej wykonania.

W zakresie instalacji wodnych zajmujemy się montażem rur oraz podejść do urządzeń grzewczych takich jak kotły gazowe, olejowe, pompy ciepła. Wykonujemy także montaże konkretnych urządzeń tj. hydrofory oraz stacje uzdatniania wody. W zakresie instalacji kanalizacyjnych zajmujemy się montażem rur oraz podejść pod umywalki, wanny czy pralki oraz przydomowych oczyszczalni ścieków.

 

Hydrofor

Hydrofory

Hydrofory to urządzenia, które rozwiązują problem niskiego ciśnienia zarówno w instalacji wodociągowej oraz przy pobieraniu wody ze studni

Najważniejszymi elementami hydroforu jest zbiornik ciśnieniowy oraz pompa. Zbiornik magazynuje doprowadzoną wodę za pomocą pompy do konkretnego  poziomu. Pozostałą część zbiornika wypełnia powietrze, które wypycha  zgromadzoną wodą po odkręceniu kranu. Gdy poziom wody spadnie pompa jest ponownie uruchamiana i uzupełnia poziom wody w zbiorniku.

Stacje uzdatniania wody

Stacje uzdatniania wody mogą być wykorzystywane zarówno do wody pochodzącej z wodociągów oraz ze studni.

Gdy pozyskujemy wodę z sieci wodociągowej istotnym problemem jest jej twardość. Stacje uzdatniana wody mają za zadanie zmiękczenie wody, co przekłada się na likwidację kamienia, który osadza się w czajnikach czy armaturze łazienkowej. Stacje uzdatniania dla wody ze studni oprócz zmiękczania umożliwiają usunięcie niebezpiecznych mikroorganizmów.

Kotły wykorzystywane w instalacjach centralnego ogrzewania powinny być zasilane wodą, która została zmiękczona przez stacje uzdatniania wody. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że producent urządzenia może  nie uznać gwarancji.

Stacja zmiękczania wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne niż klasyczne szamba. Pozwalają na oczyszczanie ścieków w zamontowanej instalacji na działce. Po oczyszczeniu uzyskujemy wodę II klasy czystości, którą możemy podlewać, np. kwiaty w ogródku. Oczyszczona w ten sposób  woda nie nadaje się do spożywania przez ludzi.

Na rynku istnieje wiele rozwiązań przydomowych oczyszczalni ścieków. Dobiorę dla ciebie rozwiązanie, które najlepiej odpowie na Twoje potrzeby.  

Niewątpliwą zaletą przydomowej oczyszczalni ścieków jest jej bezobsługowość  i niskie koszty eksploatacji. Wadą jest początkowo znaczny koszt instalacji oraz fakt że oczyszczalnia zajmuję sporą część działki. Przydomowe oczyszczalnie ścieków najlepiej sprawdzą się  na działkach, które nie są podłączone do instalacji kanalizacyjnej.
 

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.