...

Budowlane instalacje techniczne

Budowlane instalacje techniczne Marcin Makowski. Hydraulik Łomża

Instalacje wentylacyjne

Zaprojektowane specjalnie dla Ciebie!

Instalacje wentylacyjne umożliwiają  wymianę zużytego powietrza na świeże pochodzące z zewnątrz budynku. Prawidłowo zamontowana  wentylacja poprawia komfort domowników, zmniejsza ilość wilgoci, zapobiega powstawaniu pleśni czy skraplaniu się pary wodnej na powierzchniach okien czy mebli.

Instalacje wentylacyjne dzielimy na:

  • instalacje grawitacyjną w której świeże powietrze jest dostarczane do budynku za pomocą nieszczelności, np. w oknach, drzwiach. Obecnie budynki są coraz bardziej szczelne co wymusza montaż dodatkowych elementów umożliwiających odpowiednią wymianę powietrza.
  • instalacje mechaniczne– w której wymiana powietrza jest sterowana za pomocą wentylatora zasilanego z sieci elektrycznej. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest możliwość kontrolowania wymiany powietrza, która jest niezależna od warunków pogodowych.
  • rekuperacja –jest to rodzaj wentylacji mechanicznej, która  dodatkowo odzyskuje ciepło z powietrza. Głównym elementem systemu wentylacji jest w tym przypadku wymiennik ciepła. Zastosowanie tego rozwiązanie to pozwala uzyskać duże oszczędności na ogrzewaniu.
  • instalacje hybrydowe– polega na uzupełnianiu się lub naprzemiennym działaniu wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej.
Rekuperator

Rekuperatory

W skład każdego rekuperatora wchodzą wentylatory oraz wymiennik ciepłafiltry i  i system sterowania wraz z obudową. Za wymianę zużytego powietrza i napływ świeżego odpowiedzialne są wentylatory. W rekuperatorach montowane są filtry, które w zależności od poziomu oczyszczają doprowadzane powietrze. W domu z zastosowanym rekuperatorem doprowadzane powietrze będzie chłodzone w miesiącach letnich oraz ogrzewane w miesiącach zimowych.

Najczęstszym błędem przy montażu instalacji jest  niewyregulowana i błędnie wykonana instalacja, która powoduję hałas i niski odzysk ciepła.

Korzystając z mojej oferty dobiorę dla ciebie najlepsze rozwiązanie, które zapewni  prawidłowe działanie i maksymalny odzysk ciepła w twoim domu

Filtry

By instalacje wentylacyjne montowane w domach działały sprawnie montowane są filtry powietrza. W  zależności od klasy filtrów wentylacyjnych wyróżniamy: 

  • filtry zgrubne
  • dokładne
  • absolutne (HEPA)
Brak wymiany filtrów powoduje obniżenie jakości przepływającego powietrza oraz zatykanie się kanałów wentylacyjnych.
Dlatego regularna wymiana filtrów w instalacji wentylacyjnej jest niezwykle ważna. Pozwala nam ochronić się przed zanieczyszczeniami w postaci pyłów czy  owadów oraz zapewnia efektywne działanie całej instalacji.
Filtr powietrza HEPA

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.