...

Budowlane instalacje techniczne

Budowlane instalacje techniczne Marcin Makowski. Hydraulik Łomża

Instalacje chłodnicze

Twoje komfortowe samopoczucie, nasza praca i pasja!

W nowym budownictwie coraz popularniejsze są instalacje chłodnicze z urządzeniami typu klimatyzator  lub klimakonwektor. Umożliwiają schładzanie pomieszczeń w miesiącach letnich oraz ich ogrzewanie  w miesiącach zimowych. Klimatyzatory są bardzo proste w obsłudze i można je łatwo sterować za pomocą smartfona przez Wi-fi. 

Wykorzystując systemy smart home możemy sterować klimatyzacją z poziomu aplikacji. Ustawiamy odpowiednią dla nas temperaturę, a sterownik uruchamia urządzenia i ją dostosowuje.

Aby sterowanie klimatyzacją było efektywniejsze system może być rozbudowany o sterowanie roletami , która pozwala na  dodatkowe zacienianie pomieszczeń.  Klimatyzacja nie powinna pracować przy otwartych oknach. Aby tego uniknąć wykorzystuje się  czujniki otwarcia okien.

Oprócz klimatyzacji w zakresie instalacji chłodniczych montowane są klimakonwektory. Są  to urządzenia, których głóównym zadaniem jest ogrzewanie i utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach. W porównaniu do klimatyzacji wykorzystują wodę  jako czynnik zapewniający wymianę ciepła.

Klizatyzator

Klimatyzatory

Wyróżniamy klimatyzatory:

  • split– wykorzystuje się je w przypadku gdy chcemy zapewnić odpowiednią temperaturę jednego pomieszczenia. W pomieszczeniu jest montowana wtedy jedna jednostka wewnętrzna, a na zewnątrz budynku agregat  zewnętrzny.
  • multi split-wykorzystywana gdy chcemy zapewnić odpowiednią temperaturę w kilku pomieszczeniach. Wtedy w każdym pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna oraz jeden agregat na zewnątrz budynku.
Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu pierwszym krokiem  jest ustalenie liczby pomieszczeń w których będą zamontowane klimatyzatory  wewnętrzne. Pozwoli to na dostosowanie odpowiedniego typu klimatyzacji (split lub multi split).Przy wyborze klimatyzatora powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych filtrów oraz energooszczędność urządzenia. 
Filtry usuwają z powietrza alergeny oraz mikroorganizmy. Z kolei klasa energetyczna ma wpływ na energooszczędność urządzenia. Im klasa jest wyższa tym klimatyzator zużywa mniej prądu.

Klimakonwektory

Klimakonwektory podobnie jak nowoczesna klimatyzacja umożliwiają schładzanie i ogrzewanie pomieszczeń.  Klimakonwektory lepiej sprawdzą się do ogrzewania w miesiącach zimowych, gdzie klimatyzacja przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz  nie będzie tak efektywna.  

Najczęściej stosowane są  klimakonwektory wentylatorowe tzw. fan- coile w których  za przepływ powietrza odpowiedzialny jest wentylator. Do prawidłowego działania klimakonwektorów potrzebne jest zewnętrzne zasilanie. Najczęściej wykorzystuje się do tego pompy ciepła lub agregaty wody lodowej tzw. chillery.

Klimakonwektor

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.